A haj olajozás olyan kifejezés, amely mindig összefügg a hajápolással. Minden hajrajongó, népszerű fodrász,ázsiai nő számára fontos és, akinek fontos a hajápolás.
Ha fontos a haj szépsége, egsészége és állapota, határozottan meg kell tanulni a hajolajozás titkát.
Meg fog lepődni– a kezelés egyszerű és sokoldalú. Olvassa el a legfontosabb információkat az olajozásról és gyorsan felmerülhet a kérdés&ndasugyan, hogy bírta ki nélküle ezidáig?
Haj olajozása – mi az?
Ez egy nagyon egyszerű kezelés. (Drogériákban és egsészéges boltokban kapható) Kozmetikum olajat és természetes olajat. Az olaj hajmaszkként, balzsamként, kondicionálóként jó és kezeli a töredezett végeket. Permet formájában is kapható, amit rá kell permetezni a hajra.
A haj olajozás sokkal több előnnyel jár, mint a haj balzsam vagy maszk, mert a természetes olaj a legjobb és leghatékonyabb“ eszköz ” a haj belsejéből történő felújításra. Ez az egyetlen olyan termék, amely képes mélyről javítani a hajat, egészen a hajhagymáktól kezdve. Ráadásul, az olajozás kondicionálja a fejbőrt – és a hajszálak erősek és tápláltak. A kezelés olyan egyszerű, hogy otthon is elvégezhető. Nincs szükség fodrászatba menni.
Összefoglalva: a haj olajozás rendkívül egyszerű kezelés, amely teljes regenerációt biztosít, táplál és minden károsodástól megóv. Segít a haj stilizálásában és a hajszálak megszelídídtésében, valamint ragyogást varázsol és kiemeli a szép színt. Az olaj olyan hajra jó, amely nem ’nő vagy intenzíven hullik. Az olaj segít a korpa ellen harcolni és kondicionálja a fejbőrt.
A természetes olajok sokasága boltokban megtalálható. Random módon kiválasztható? A legolcsóbbat vagy a legdrágábbat kell választani?
Milyen típusú olajok vannak? Melyek használatosak a haj olajozásában?
Az olajok legjobb és legáltalánosabb osztályozása a zsírsavak tartalmának megfelelően kerül meghatározásra. A savak elsősorban a haj javításáért felelősek. Táplálják és védik a szálakat. Erőteljes vitaminok és ásványok forrása, amelyek serkentik a haj növekedését és megszépítik a hajat. Táplálnak, regenerálnak és meggátolják a korai öregedési folyamatokat.
Nem szabad megfeledkeznünk arról, hogy a zsírsavak egy meghatározott hajtípusnak felelnek meg. Az olajokank eltérő nagyságú részecskéik vannak. A részecskék behatolnak a hajba. Figyelembe véve, hogy a hajnak más állapota lehet, a részecskék egy bizonyos típusa egy adott típusú hajba hatol. A következő típusú zsírsavak léteznek:
- TELÍTETT – apró részecskéi vannak és könnyen behatolnak a hajba. A következő savak tartalmaznak ilyen részecskéket: laurinsav, mirisztinsav, sztearinsav, palmitinsav. Telített zsírsavak a következőkben megtalálhatók: kókuszolaj, babassu olaj, pálmaolaj. A telített savakat tartalmazó olaj sűrű, nehéz és egészséges hajra jók, amelyek védelmet igényelnek, míg a fejbőr ápolást.
- EGYSZERESEN TELÍTETLEN – minden közepes méretű részecskével rendelkező sav. Félig behatoló savak. Omega-7 és omega-9 savak ehhez a csoporthoz tartoznak. Az egyszeresen telítetlen zsírsavak a legtöbb hajra alkalmasak, amelyek egy kicsit sérültek, de egészségesek, valamint enyhe javítást és állandó védelmet igényelnek. Az egyszeresen telítetlen savak a következő olajokban találhatóak: mandula, makadámia, szezám, kamélia, moringa, buriti és kajszibarack.
- TÖBBSZÖRÖSEN TELÍTETLEN – zsírsavak, amelyek nagy részecskékkel rendelkeznek és rendkívül száraz és sérült haj regenerálására képesek. Nem penetráló savak, mert nagy mennyiségűk a haj felszínén marad. Fő feladatuk kívülről megvédeni, belülről pedig regenerálni. Az omega-3 és omega-6 savak a többszörösen telítetlen savak csoportjához tartoznak. Ezek a következő olajokban találhatók: szőlő, napraforgó, lenmag, tökmag, Nigella sativa, kukorica, pórsáfrány és passió gyümölcs.
A megfelelő olaj kiválasztása a haj típusától és állapotától függ. A jól megválasztott olaj alapos javítást és védelmet biztosít a hajnak. Szakképzett orvosként fog működni, ami eltávolítja a haj és a fejbőr összes betegségét és tökéletlenségét – a hajhagymáktól a hajvégekig.
A haj olajozásának számos módja van és biztosan minden nő talál egy megfelelőt. Ezek a legfontosbb hajolajozási módszerek:
- Nedves haj olajozása. Ez az egyik legnépszerűbb módszer. Az olajat nedves hajra kell vinni. Viszont hajmosás előtt is használható– vigyük fel az olajt a fejbőrre és az egész hajra. 15-30 perc múlva mossuk ki egy samponnal. Továbbá tiszta hajra, hajmosás után is alkalmazandó. Először töröljük meg törölközővel a hajat. Utána vigyük fel az olajt, kerülje ki a fejbőrt. Néhány csepp elegendő (maximum 5 ml – egy teáskanál).
- Száraz haj olajozása. Ez egy nagyon kényelmes módszer, melynek során az olajat száraz hajra kell vinni hajmosás előtt. Dörzsöljük az olajat a fejbőrbe. Hagyjuk 30 percig, viszont az éjszakai kezelés a legjobb. Hagyjuk egész éjszaka, majd reggel mossuk meg a hajat. Az olajnak elegendő ideje lesz regenerálni a hajat és a fejbőrt.
A száraz haj olajozása helyettesítheti a balzsamot – vigyük az olajat a hajra, kezdve a haj közepétől. Nem kell kiöblíteni. Az olaj szérumként működik: azonnal ragyogást kölcsönöz, segít szelídídteni a hajat és stilizálni. Ha a hajvégek nagyon szárazak, az olaj a sérült hajszálakon is használható– 2-3 csepp akár napi többször is adagolható. - Egyéb kozmetikumokhoz hozzáadott olaj. Hozzáadhat néhány csepp olajat kedvenc hajmaszkjába vagy kondicionálójába. Az olaj fokozza a kozmetikum hatását. Spraz kondicionálóhoz is hozzáadhatór – olajos permetet kap, ami többször naponta is igénybe vehető. Akár egyedül is elkészítheti a sprayt – higítsa fel a kozmetikai olajat füszer kivonattal, aloe vagy citromléval és egy kis vízzel.
- Haj olajozása az edényben. Ez egy nagyon gyors olajozási módszer, ami mélyen regenerálja a hajat és táplálja a fejbőrt. „Hajvakcinaként” működik. Az olajt vízbe vagy gyógynövényi infúzióhoz hozzáadjuk (például csalán, kamilla, glycyrrhiza, mészfa). Egy liter infúzió többé-kevésbé 5 ml olajat igényel. Az olajok és a gyógynövények keverékét egy teáskanál mézzel, aloe és citromléval dúsítható.
Az infúziót öntsük egy nagyobb tálba és merítsük el hajunkat, úgy, hogy minden hajszálat betakarja. A fejbőr gyengéden masszírozható– yígy a hatékony anyagok jobban behatolnak a hajba. Ez a kezelés 5-10 percesnek kellene lennie. Utána egy kímélő samponnal érdemes kimosni a hajat.
A haj olajozását napközben végezhetjük és – ilyenkor a kezelés rövidebb. Vigyük fel az olajat száraz vagy nedves hajra, majd hagyjuk egy, két órára. Az olaj szérumként is jó – dörzsöljük a hajba vagy hajvégekbe, amikor úgy érezzük, hogy szükségünk van rá. Tökéletes választás, ha elfoglalt, sokat dolgozik és kevés szabadidővel rendlkezik. – Az olaj hosszabb ebédidőben felvihető a munkahelyen vagy reggeli stilizálás alkalmával.
Egy másik olajozási technika szerint egész éjszakára hagyjuk az olajat. Hosszú és mély kezelést fog biztosítani. Vigyük az olajat száraz hajra és fejbőrre, tekerjük törölközőbe és … menjünk aludni. Minden reggel mossuk ki.
Ha már a hajmosást megemlítettük…
Kevés információnk van arról, hogy hogyan kell kimosni az olajat és milyen termékeket használjunk. Mégis, ez fontos. Az olajnak szabályozni akel a fejbőrön zajló folyamatokat, ezért a vegyi anyagokat tartalmazó samponok használata csak árt. – Az olaj hatékonysága kárba veszne. Az SLS és SLES erős anyagok gyakran szerepelnek a kozmetikumokban, azért hogy javítsák az illatot és állagot, valamint, hogy habosabb legyen a termék. A napi ápolás során olyan természetes, finom samponokat és kondicionálókat kell választani, amelyek SLS-től és a SLES-től mentesek. Kondicionálás helyett inkább irritálják a hajat. Ha az olaj felkerül a fejbőrre, akkor egy bizonyos idő után ki kell mosni (általában ön dönt az időről). Másrészt, ha a haj középhosszától a hajvégekig kerül fel az olaj, akkor nyugodta hagyni kell, hogy az olaj behatoljon. Nncs szükség öblítésre.
Hatások,– ami a legjobban érdekel
Vajon az olajozás azonnali hatásokat eredményez? Hogy néz ki a haj olajozás után és milyen eredményeket várhatunk a rendszeres használat után?
A haj már az első olajozási kezelés után megváltozik. Ha azt szeretné, hogy már érintésre észrevegye a különbséget, akkor az olajozás éjszakára érdemes hagyni. A következő napon mossa meg a hajat és egész mást fog tapasztalni. – Ragyogás, puhaság és rugalmas fürtők. Megfelelő hidratálást kapnak és sokkal könnyebb a stiizálás. Ha csak egyszer végezzük az olajozás, olyan érzés lesz, mintha a kezelés előtt történt volna. Ezért fontos a rendszeresség. Minden kezelés erősebbé teszi a hajat, javítja és erősíti a hajhagymákat, miközben a fejbőr egészséges lesz.
Az olaj hatásainak leírásakor egy egészen hosszú lista hozható létre:
- a hajat védi a mechanikai sérülésektől
- a haj olajozása védelmet nyújt a kedvezőtlen időjárási viszonyok ellen (nap, fagy, erős szél)
- a hajhagymák erősebbek, így a haj erős és egészséges
- a haj olajozása harcol a korpásodás és más zavaró fejbőr betegségek ellen
- a hajszálak már nem szárazak
- a haj fényes és rugalmas
- a haj selymesen puha lesz
- csökken a göndörödés
- a szálak kezelhetők
- a haj mélyen táplált
- a haj színe szebb és gazdagabb lesz
- nincs több hajhullás
- a haj gyorsabban nő
Haj Olajozási Hibák – kerüljük ki őket
Bár a haj olajozása nagyon könnyű, akkor is véthetünk hibát, ami meggátolja a kívánt eredmények elérését.
Íme a leggyakoribb hibák listája, amit az olajozás alat véthetünk.
- A már stilizáló kozmetikumokkal kezelt hajra történő olaj felvitele. Ha gyakran használ hajhabor, gélt vagy spray-t, akkor– akkor mossa meg a hajat, mielőtt az olajt használná. A stilizáló temékek betömik a hajszálakat. Ennek eredményeként az olaj nem tud behatolni.
- Kevésbé alkalmazkodó olaj alkalmazása. Mielőtt megvásárolná az olajt, nézze meg hajtát, határozza meg porozitását és általános állapotát. Ha nem a megfleleő olajat használja, akkor az lenehezíti és hullámosítja.
- Az olaj mennyiségével is óvatosan kell bánni. Egy teáskaná olaj optimális mennyiség a hajra és fejbőrre. Ha csak a hajvégekre viszi fel, akkor használjon 2-3 cseppet.
- Zsíros haj olajozása. Ha túlzott a faggyúmirigy termelés, a szőrtüszők gyengék és a haj hullik. A zsíros hajon még nagyobb teher kerül a hajhagymákra. Ezést, ha ilyen típusú a haj, mossuk meg az olaj felvitele előtt.
Haj porozitása – segít kiválasztani a megfelelő olajat
Olyan olajokat választunk, amelyek megfelelnek a haj állapotának, ezért ismerni kell az állapotot meghatározó kritériumokat. Ez segít kiválasztani a megfelelő olajt, ami alkalmazkodik a hajszálakhoz. A hajtípusok megkülönböztetése nem bonyolult. Három típus sorolható fel: alacsony porozitás, közepes/normál porozitás és magas porozitás. A porozitás típus a hajkutikulák állapotát árulja el. Minden hajszálnak ilyen kutikulái vannak.
- Alacsony porozitású haj – vastag, nehéz, a legegészségesebb típus. Zárt kutikulái vannak, amelyek egymáshoz szorosan álnak. Az ilyen hajszálaknak kis részecskéjű áthatoló olajokra van szükség, amelyek nagyrészt telített savakat tartalmaznak. Erre a hajtípusra megfeellő termék megvásárolható: kókuszolaj Dabur Vatika, Redken Diamond Oil, Dabur Amla, Dove Serum-In-Oil.
- Közepes/normál porozitású haj – az ilyen típusú hajszálak állapota“normál”. Nagyon száraz, vékony; felszívja a vizet és gyorsan szárad. Könnyen stílizálható. A közepes porozitású haj egészséges lehet annak teljes hosszán, de a hajvégek szárazak. Ápolást igényel– különben a közepes porozitású haj könnyen sérül. A következő termékek használhatóak: L’Oreal Mythic Oil, ALTERNA Bamboo Smooth Kendi Oil Dry Oil, Moroccanoil Treatment, Bumble and bumble Invisible Oil, Kerastase Elixir Ultime, ALTERNA Bamboo Smooth Kendi Oil Pure Treatment Oil, Redken Diamond Oil, Dove Serum-In-Oil, Ojon Rare Blend Oil, Dabur Amla. Ezek a kozmetikumok nagy mennyiségű omega-7 és omega-9 savakat tartalmaznak, – azaz egyszeresen telítetlen savakat közepes méretű részecskékkel. Az ilyen részecskék behatolnak a hajba a kissé megemelkedett kutikulák között.
- Magas porozitású haj – különböző kezelések, festés és stiizálás miatt sérült haj. Vékony, töredezett és könnyen sérül. Ez a típusú haj hullik, és kivirágzott hajvégei vannak. Intenzív ápolást igényel. Minidg gondosokodni kell róla és soha nem feladni. Omega-3 és omega-6 többszörösen telítetlen zsírsavakat kell alkalmazni a nagy porozitású haj regenerálására. Az ilyen savak koncentrációja nagy részecskéjű olajokban fordulhat elő. Ezek a részecskék áthatolnak a kutikulák között és belülről ápolnak. A következő kozmetikumok közül választhatunk: L’Oreal Mythic Oil, ALTERNA Bamboo Smooth Kendi Oil Dry Oil, Moroccanoil Treatment, Bumble and bumble Invisible Oil, Kemon Actyva Bellessere Oil, Redken Diamond Oil, Dove Serum-In-Oil, Ojon Rare Blend Oil, Dabur Amla.
Haj porozitása teszt – nem ’kell hajszakértőhőz menni.
Azt már tudjuk, hogy meg kell vizsgálni a hajat annak porozitásának meghatározására. Minél sérültebb, gyenge és töredezett a haj, annál nagyobb a porozitás. A haj porozitásának megállapítására egy másik módja is fennáll: vegyünk ki egy hajszálat és húzzuk végig az ujjaink között. Ha sima marad, akkor – egészséges. Ha érdes, akkor viszont– közepes porozitású.
Egy másik módszer, ha a hajszálat egy vízzel megtöltött pohárba tesszük. 5-10 perccel később nézzük meg, mi történik: ha lemerül, akkor ez azt jelenti, hogy megemelkedett kutikulák vannak jelen a hajszálakon, amelyek gyorsan felszívják a vizet. Ilyen a magas porozitás. Ha viszont lebeg, akkor a ktikulak szorosak egymáshoz és nem engedik, hogy a’ részecskék a hajba kerüljenek – szerencsés, hogy alacsony porozitású. Ha a hajszál a pohát közepén marad, akkor – a haj közepes porozitású
Minél jobban süllyed a hajszál, annél nagyobb esélye a magas porozitásnak.